Sylwia Hofman-Bałdyga

Pracownia rozwoju osobistego i psychoterapii

Twoja droga do udanego związku

Terapia par i rodzin

Terapia par i małżeństw jest drogą do poprawy relacji w związku. Wskazaniem do terapii może być trudność w przezwyciężeniu kryzysu, poradzeniu sobie ze zmianami, albo po prostu brak satysfakcji ze związku. Spotkania dają możliwość wzajemnego zrozumienia i wypracowania rozwiązania z pomocą terapeuty. Terapia rodzin służy poprawie relacji rodzinnych albo rozwiązaniu problemu. Dzieci są wtedy włączane w spotkania terapeutyczne.

Polub nas na Facebooku!

Cennik

Ile czasu trwa terapia i jak często odbywają się spotkania?

  • terapia małżeńska - spotkania raz na 2 tygodnie
  • terapia rodzinna - spotkania raz na miesiąc

Długość czasu terapii jest uzależniona od indywidualnej sytuacji i stopnia nasilenia problemu. Terapia systemowa jet natomiast zaliczana to terapii krótkoterminowych, czyli takich gdzie maksymalny cza pracy z klientem trwa do 2 lat. Większość par odczuwa  poprawę sytuacji po 3-5 spotkań, co jest osiągalne na przestrzeni około 3 miesięcy. W poważniejszych kryzysach terapia może trwać od 6 -12 m-cy.

Koszt i czas trwania spotkań obowiązujące od 1 sierpnia 2019:
(zmiana nie dotyczy osób będących aktualnie w stałej terapii)

  • terapia małżeńska i rodzinna: 80 minut, cena: 180 zł

Pierwsze spotkanie jest konsultacją, na której rozpoznaję problem i ustalamy zasady dalszej współpracy. Konsultacja może być także jednorazowa i nie zobowiązuje do kontynuowania terapii. Po tym spotkaniu mogą Państwo zarówno zdecydować się na współpracę ze mną, jak i szukać pomocy u innego terapeuty. Dla dobra terapii jest ważne, aby dobrze czuć się w towarzystwie danego terapeuty i ufać jego kompetencjom.